Chcę mieć własne auto

Gdy zatrudniłem się jako asystent działu handlowego w dużej częstochowskiej firmie związanej ze sprzedażą produktów i usług telekomunikacyjnych od razu postanowiłem, że część mojej comiesięcznej wypłaty będę odkładał na konto oszczędnościowe, by w końcu zakupić własny środek lokomocji. Przez całe życie poruszam się za pomocą komunikacji miejskiej, dlatego mam już dość ciągłego czekania na przystankach i chwiania się w rozklekotanych autobusach. Marzy mi się komfort jazdy własnym autem, nawet jeśli miałbym sporą część czasu spędzać w korkach. Posiadanie własnego samochodu umożliwiłoby mi późniejsze wychodzenie z domu do pracy i zagwarantowałoby mi więcej czasu na sen.

Po dwóch latach od rozpoczęcia pracy w charakterze asystenta, asystent biura handlowego Częstochowa, nadal nie uzbierałem na samochód, bo za każdym razem, gdy uda mi się odłożyć nieco więcej pieniędzy, w moim życiu wyskakuje jakaś nieoczekiwana konieczność wydania części zgromadzonych oszczędności. Przykładowo, miesiąc temu zawiódł mój laptop i jak się okazało, naprawa kosztowałaby tyle, ile zakup nowego komputera średniej klasy, dlatego postanowiłem nie inwestować w naprawę starego sprzętu, a poświęcić nieco więcej gotówki i kupić nowy, dobry przenośny komputer, który wytrzyma kolejnych kilka lat użytkowania.

Coraz bardziej marzę o własnym samochodzie, a złość na komunikację miejską powoli przechodzi w prawdziwą nienawiść. Moje złe nastawienie do autobusów miejskich doszło już do takiego etapu, że za każdym razem gdy wsiadam w autobus, od razu mam zły humor i zaczyna boleć mnie głowa.


Posted

in

by