Czas wziąć się za siebie

W końcu podjęłam najsensowniejszą decyzję z możliwych, kupiłam karnet na siłownię i od przyszłego tygodnia rozpoczynam intensywny trening siłowy, mający na celu poprawę mojej kondycji fizycznej i zrzucenie paru dodatkowych kilogramów, jakie po trzech latach pracy w zawodzie asystentki biura handlowego zgromadziły się w obrębie mojego brzucha.

25Nie będę ukrywała, że większą część swoich zawodowych obowiązków wykonuję w pozycji półleżącej, siedząc wygodnie przy swoim biurku, sporządzając umowy, segregując korespondencję i wykonując telefony. Z fotela podnoszę się tylko wtedy, gdy zostanę poproszona o zjawienie się w konkretnym miejscu lub muszę sięgnąć segregator znajdujący się na najwyższej półce regału. W przypadku dokumentów ulokowanych w bardziej dostępnych miejscach – nie przemęczam się wstawaniem, tylko podjeżdżam na fotelu do regału, wyciągam rękę i wyjmuję to, co mi aktualnie potrzebne.

Skoro w pracy nie wykonuję zbyt wielu czynności, a jedynie opycham się słodkimi pączkami i czekoladowymi ciasteczkami, nic dziwnego, że moja waga łazienkowa wskazuje coraz więcej kilogramów, asystent biura handlowego Katowice. Jeśli tak dalej pójdzie doprowadzę się do takiej otyłości, z którą ciężko będzie mi walczyć. Obecnie mam lekką nadwagę, którą najbliżsi znajomi określają „zaokrągleniem”. Wiem, że mówią to tylko po to, żeby poprawić mi humor, bo ja mam lustro w domu i wiem jak wyglądam. Mam nadzieję, że regularny wysiłek fizyczny pozwoli mi powrócić do rozmiaru 40, a nawet spaść na 38.


Posted

in

by