Nabór na stanowisko

Aktualnie, zatrudniająca mnie legnicka firma poszukuje pracownika na stanowisko asystenta biura handlowego, a jako, że jestem szefową działu handlowego to ja odpowiadam za organizację i przeprowadzenie rekrutacji na to stanowisko. Osobiście wolałabym, żeby ktoś inny zajął się tym całym naborem, jednak w swoim zakresie obowiązków mam punkt związany z rekrutacją nowych pracowników i ich przeszkoleniem. Czy mam na to ochotę, czy nie, w ciągu kolejnego miesiąca muszę zająć się organizacją spotkań rekrutacyjnych i wyborem najlepszego kandydata.

Stanowisko asystenckie nie jest stanowiskiem bardzo wymagającym czy trudnym, dlatego znaleźć się na nim mogą osoby z wykształceniem średnim. Osobiście uważam, że zatrudnianie magistrów lub licencjatów na stanowiskach asystenckich nie jest zbyt dobrym posunięciem, bo wiadomo, że po jakimś czasie osoby te rozpoczną poszukiwania innych miejsc pracy. Osoba z wykształceniem średnim pełniej doceni posiadane stanowisko pracy i nie będzie chciała tak szybko uciec z naszej firmy, asystent biura handlowego Legnica.

Do zadań zatrudnionego asystenta lub asystentki będzie należało wsparcie procesu sprzedaży i obsługi klientów, pomoc przy prowadzeniu dokumentacji handlowego (sporządzanie oraz katalogowanie ofert i umów), koordynacja przepływu informacji w firmie i poza nią, bieżący kontakt z dostawcami i administracyjna obsługa działu. Od kandydatów, oprócz wykształcenia średniego, wymagamy co najmniej rocznego doświadczenia na podobnym stanowisku i znajomości języka angielskiego.


Opublikowano

w

przez