Zagrożenie życia

Dzisiaj rano, jak każdego ranka wychodząc z domu i mając nadzieję na bezpieczne dotarcie do firmy, w której pracuję jako asystentka działu handlowego, wzięłam udział w poważnej kolizji drogowej, w wyniku której parę osób zostało przewiezionych na obserwację do szpitala, a wśród poszkodowanych znalazłam się również ja, asystent biura handlowego Olsztyn. Teraz czuję się już zupełnie dobrze, jednak jeszcze przed paroma godzinami miałam wrażenie, że ze zdenerwowania serce wyskoczy mi z piersi, a stres zeżre mnie od środka. Zdarzenie, w którym wzięłam udział było spowodowane częściowo przez nieuwagę osoby przechodzącej przez przejście dla pieszych, a częściowo przez zbyt dużą prędkość nadjeżdżającego samochodu.

Po dotarciu na przystanek autobusowy, jak zwykle musiałam poczekać około dziesięciu minut zanim autobus zjawi się w zatoczce i otwartymi drzwiami zaprosi podróżnych do środka. W trakcie tych dziesięciu minut rozegrała się akcja, która mogłaby się nadawać na jakiś krótkometrażowy film sensacyjny, lub, w zależności od wyniku sytuacji, film katastroficzny.

Stojąc na przystanku i przeskakując z nogi na nogę, żeby w jakikolwiek sposób ogrzać swoje wyziębione zimą ciało, zauważyłam, że na przejście dla pieszych dość nieoczekiwanie wszedł młody chłopak. Jadący z dużą prędkością samochód, nie chcąc uderzyć w przechodzącego zaczął gwałtownie hamować, kierowca stracił panowanie nad kierownicą i auto ślizgiem  przesuwało się w stronę osób stojących na przystanku. Dwie osoby zostały lekko potrącone, ja zostałam uderzona lusterkiem, jednak na szczęście nic więcej się nie stało. Wszyscy najedli się strachu i po krótkiej wizycie w szpitalu zostali odprawieni do domów.


Opublikowano

w

,

przez