Remont wyprasza mnie z domu

Odkąd sąsiedzi z dołu prowadzą bardzo intensywny remont całego swojego mieszkania, zostałam pracownikiem miesiąca i każdego dnia zostaję przynajmniej dwie godziny dłużej w pracy, asystent biura handlowego. Widać, że sąsiedzi bardzo mocno wzięli sobie do serca fakt, że cisza nocna obowiązuje jedynie od godziny 22 do 6 rano, bo tylko w tym czasie jest cisza i spokój. Wraz z wybiciem godziny szóstej rozpoczyna się wiercenie, walenie, stukanie i robienie tysięcy innych, bardzo hałaśliwych rzeczy. Głośne prace remontowe trwają non stop, aż do 22.00.  Nawet gdybym chciała pospać dłużej to nie dałabym rady.

Do pracy wyszykowana jestem już na godzinę przed wyjściem. Mam zrobione kanapki, a czasem nawet sałatkę. Jestem już zawsze po kawie i po śniadaniu, mam perfekcyjnie zrobiony makijaż i ładnie ułożone włosy. Żeby jakoś zabić czas czytam sobie coś do pracy, wertuję gazetę lub po prostu staram się nie myśleć o niczym, co jest bardzo trudne przy ciągłych odgłosach walenia i wiercenia.

Remont u sąsiadów jeszcze się nie skończył, więc dziś też nie mam zamiaru wracać wcześnie do domu. Dziś nie zostaję jednak w pracy, a idę do galerii handlowej na zakupy. Przyszła wypłata, więc można zaszaleć.


Posted

in

,

by

Comments

Jedna odpowiedź do „Remont wyprasza mnie z domu”

  1. Awatar Monia
    Monia

    Nie cierpię remontów i sąsiadów. Najlepiej zaszyć się wtedy gdzieś daleko 🙂