Strój oraz pierwsze wrażenie jakie zrobimy na przyszłym pracodawcy ma ogromne znaczenie w całym procesie rekrutacji, a czasami może nawet zaważyć o wyborze naszej osoby. Zadbajmy więc o właściwy wizerunek.
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zrobić dobre wrażenie i wyglądać profesjonalnie? Przede wszystkim schludnie, w czyste i wyprasowane ubranie w klasycznym kroju i stonowanych kolorach.
Kobieta, najlepiej kiedy założy kostium, albo garsonkę. Pamiętajmy o tym, że spódnica nie może być zbyt krótka – optymalna długość to taka, która sięga do kolan. Krój spódnicy najlepiej ołówkowy. Jeśli są to spodnie to w klasycznym wydaniu. Do tego gładka koszula, albo bluzka z kołnierzykiem w jasnym kolorze. Koniecznie musi być idealnie dobrana – nie za luźna, nie za ciasna. Buty powinny być eleganckie, zakrywać palce i być na niezbyt wysokim obcasie. Nie zapominajmy o rajstopach, które są bezwzględnym wymaganiem, nawet przy trzydziestostopniowym upale. Rajstopy powinny być gładkie, zbliżone do koloru skóry. Całość podkreśli naturalny i lekki make up. Ostry makijaż i zbyt śmiałe fryzury są źle odbierane.
Mężczyzna, powinien założyć dobrze dopasowany i wyprasowany garnitur o klasycznym kroju w stonowanym ciemnym kolorze. W żadnym wypadku ubiór nie może być zmechacony, czy wygnieciony. Koszula dobrze dopasowana, najlepiej biała, ewentualnie w innym jasnym kolorze. Do tego krawat – ciemniejszy od koszuli. Buty eleganckie, bezwzględnie wyczyszczone i wypastowane. Skarpetki koniecznie dobrane do garnituru i butów. Panowie powinni pamiętać także o zaroście. Nieogolony mężczyzna traci na swojej wiarygodności i postrzegany jest jako zbyt frywolny.