studia

Jakie studia dla asystenta biura handlowego?

Stanowisko asystenta biura handlowego wiąże się z pracą, która dopełnia, organizuje i częściowo planuje działania wewnątrz biura. Dlatego też osoba, która podejmuje pracę na tym stanowisku, powinna mieć dobre zaplecze teoretyczne, aby umieć racjonalnie rozplanować swoje obowiązki wiedząc, ile czasu każdy z nich może zająć. Jakie kierunki studiów s najbardziej odpowiednie dla osoby, która chce zostać asystentem biura handlowego?

Kierunki studiów uczące myślenia

Wiele osób, rekrutujących się na stanowiska asystentów biur handlowych, ukończyło kierunki związane z ekonomią – samą ekonomię lub marketing. Często są to również osoby po kierunku zarządzanie, który zawiera elementy ekonomii, marketingu oraz logistyki. Właśnie ten ostatni kierunek również może być mile widziany przez rekrutujących na to stanowisko.

Warto również wspomnieć o dość niedawno powstałych kierunkach studiów, takich jak np. handel zagraniczny. Tam również można zdobyć wiedzę potrzebną do wykonywania tego stanowiska. Wybór jak widać jest dość szeroki. Warto również dodać, że nie każdy kierunek jest jednakowo oblegany, teoretycznie  więc każda zdolna osoba ma szansę spróbować na wyżej wymienionych kierunkach.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *