Kategorie
Obowiązki

Zalety stanowiska asystenckiego

Część osób zajmując stanowisko asystenta biura sprzedaży, zastanawia się, na czym będzie dokładnie polegał zakres jej obowiązków. To dość trudne do przewidzenia, bo zależy to w dużej mierze od samej firmy, jednak jednego można być pewnym – stanowisko asystenckie ma swoje niewątpliwe plusy, których nie mają stanowiska polegające na stricte samodzielnym podejmowaniu decyzji i realizowaniu zadań.

Asystent – pomocnik

Asystent to w rzeczywistości pomocnik danej osoby lub struktury. Owszem , koordynuje wiele działań, pomaga również wielu osobom w wykonywaniu ich zadań oraz pomocy w obiegu dokumentów, organizowaniu konferencji itp. Nie da się ukryć, że asystent biura handlowego to również osoba odpowiedzialna za kontakty z klientami. Bywa, że to od pierwszego wrażenia zależy sukces danej transakcji, jednak to nie asystent ma doprowadzić do końca negocjacje oraz to nie on finalizuje dany kontrakt.

Właśnie to jest plus stanowiska asystenckiego ‒ dzielenie się odpowiedzialnością z innymi pracownikami. Zapewne managerom czy kierownikom niższych szczebli, czasem brakuje chwili, kiedy mogliby podzielić się odpowiedzialnością z kimś, kto wyręczyłby w większości ich zadań. Asystent ma tę możliwość. Poza tym urlop asystenta nie dezorganizuje działania całego biura lub działu. Wystarczy przekazanie zadań swojemu zastępcy i  sprawy mogą zostać załatwiane w dalszym ciągu, bez obecności osoby, która je zapoczątkowała