zalety pracy asystenta

Zalety stanowiska asystenckiego

Część osób zajmując stanowisko asystenta biura sprzedaży, zastanawia się, na czym będzie dokładnie polegał zakres jej obowiązków. To dość trudne do przewidzenia, bo zależy to w dużej mierze od samej firmy, jednak jednego można być pewnym – stanowisko asystenckie ma swoje niewątpliwe plusy, których nie mają stanowiska polegające na stricte samodzielnym podejmowaniu decyzji i realizowaniu zadań.

Asystent – pomocnik

Asystent to w rzeczywistości pomocnik danej osoby lub struktury. Owszem , koordynuje wiele działań, pomaga również wielu osobom w wykonywaniu ich zadań oraz pomocy w obiegu dokumentów, organizowaniu konferencji itp. Nie da się ukryć, że asystent biura handlowego to również osoba odpowiedzialna za kontakty z klientami. Bywa, że to od pierwszego wrażenia zależy sukces danej transakcji, jednak to nie asystent ma doprowadzić do końca negocjacje oraz to nie on finalizuje dany kontrakt.

Właśnie to jest plus stanowiska asystenckiego ‒ dzielenie się odpowiedzialnością z innymi pracownikami. Zapewne managerom czy kierownikom niższych szczebli, czasem brakuje chwili, kiedy mogliby podzielić się odpowiedzialnością z kimś, kto wyręczyłby w większości ich zadań. Asystent ma tę możliwość. Poza tym urlop asystenta nie dezorganizuje działania całego biura lub działu. Wystarczy przekazanie zadań swojemu zastępcy i  sprawy mogą zostać załatwiane w dalszym ciągu, bez obecności osoby, która je zapoczątkowała


Posted

in

by

Tags: