zarobki asystenta biura w 2019 roku

Zarobki na stanowisku asystenta biura handlowego w 2019 roku

Według danych pochodzących z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, zarobki asystenta biura handlowego w ostatnim czasie znajdują się pośrodku skali zarobków w naszym kraju. W badaniu uczestniczyło ponad milion ankietowanych, co pozwala traktować otrzymane wyniki jako miarodajne.

Ile da się zarobić na stanowisku asystenckim?

Zarobki asystentów nieco różnią się od siebie, w zależności od branży, jaką się zajmuje dana osoba. Często sięgają one nieco powyżej 3 tys. złotych, innym razem to raczej kwoty w okolicach 2 500 zł. Są również osoby, które na tym stanowisku potrafią zarobić około 5 tys. złotych, ale znajdują się oni w zdecydowanej mniejszości spośród wszystkich badanych osób.

W podawaniu wartości zarobków często uwzględniana jest forma zatrudnienie. Im mniej wiążąca dla pracodawcy umowa, tym zarobki na danym stanowisku będą wyższe. To trend obserwowany już od dawna, jednak teraz jest on szczególnie widoczny. Wielu pracowników uskarża się, że przechodząc na własną działalność co prawda obniżyliby pewne składki, jednak opłaty związane z urzędami skarbowymi itd. byłyby dla nich na dłuższą metę bardzo uciążliwe. Dlatego też asystenci często zgadzają się na umowę o dzieło, by po prostu maksymalnie obniżyć koszty zatrudnienia, a tym samym nieco podwyższyć swoje zarobki.


Posted

in

by