Co się liczy

28Na każdą rozmowę kwalifikacyjną, bez względu na to, na jakie stanowisko pracy się ona odbywa, zawsze należy przyjść perfekcyjnie przygotowanym, i to nie tylko pod względem psychicznym, ale i typowo fizycznym. Pracodawcy lubią widzieć, że dany kandydat stanowi kwintesencję tego, czym powinien się charakteryzować każdy dobry pracownik – umiejętne połączenie wiedzy, inteligencji, wysokiej kultury osobistej, ładnego wyglądu i odpowiedniego zachowania. Jeśli w naszej prezentacji zabraknie któregokolwiek z tych składników, szanse na zdobycie wymarzonej posady automatycznie maleją.

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy pracodawcami przesłuchującymi kolejnych kandydatów na stanowisko asystenta biura handlowego, asystent biura handlowego Tychy. Od potencjalnych pracowników na pewno wymagalibyśmy odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia zawodowego i umiejętności, jednak oprócz cech związanych z profilem zawodowym, w rekrutacji liczy się również pierwsze wrażenie, jakie dana osoba zrobi na komisji, miłe usposobienie, elegancki wygląd czy cechy przydatne w pracy asystenckiej.

Żaden pracodawca nie zaprosi na drugi etap rozmów kwalifikacyjnych kandydata, który na rozmowę stawił się w ubraniu codziennym – jeansach i zwykłej koszuli. Nawet jeśli jeansy pochodziłyby z najnowszej kolekcji Wranglera, a koszulę projektowali Dolce&Gabbana, strój codzienny zawsze pozostanie strojem codziennym, świadczącym o braku szacunku dla rekrutacji i rekruterów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *